Jdi na obsah Jdi na menu
 


.. první patek - listopadový

7. 11. 2008

Nazdar drazí tvůrci - umělkyně ...

jako každy první pátek v měsíci, bychom měli utužit kolektiv a prodiskutovat další naše činy či tvorbu. Sebe a Pavlu tentokrát omlouvám, možná nestihnu do večera býti zpět v Kojetíně, leč pokusím se. Na omluvu uvádím termínovou kolizi s realizací pamětní desky G/Cpt Josefu Dudovi v sousedním Prostějově.

.. a tak sejdete-li se a budete mít čas - dávám k zamyšlení pár drobných do diskuze:

  • poděkování za účast na společné výstavě, specielně nepočetnému týmu mladých výtvarníků, jimž jsme věnovali samostatný panel. Vaše díla jsou k rozebrání v klubovně.
  • v přípravě je autorská výstava Petra Leinerta - s vernisáží v pátek  5. prosince v 17 hod. (Výstava bude otevřena do 9. ledna 2009.)  Snad se bude hodit nějaký brigádník (dle časových možností) k instalaci. Také je treba domluvit vytvorení pozvánky (snad autor sám něco vybere) a plakátu, ale vše včas !! Výstava je k jeho čerstvým jubilantinám - a tak možná by jsme mohli i upéci nějaký dort či jen nalít pohárek či jiné. Zde se otvírá široké pole možností.  
  • další akce - přátelské posezení členů a příznivců - letos společně s Hanáckou scénou - je 12.12. v Pekle /*viz oprava/ a nějaký prográmek, pozvánka i plakátek by mohli umělci stvořit (vice podrobností snad od Hanky S.) Rozhodně počítáme s aktuální mikrovýstavkou vašich děl a výtvorů, a zda by byl opět nějaký film pro pamětníky - je třeba se domluvit. Loni to bylo hezké.
  • oproti celoročním diskuzím a představám se již dostáváme do skuzu s pracemi na dokončení posledního filmu p. Spáčila. Zde prosím velmi intenzivně o popřemýšlení nad harmonogramem, aby byl film do prázdnin dokončen !Obrazek
  • Kdo ještě nebyl v KM na Fotobraní  (kulturní dům), tak tam vystavuje také  Jarek Hebnar své "klasiky". Doporučuji ke shlédnutí.  
  • Případný odvoz obrázků z Pivovaru je předběžne domluven - upřesnění termínu pak s H.S. (MěKS)
  • a nezapomenout i na zamyšlení nad programem a návrhy pro r. 2009, výstavy, opětovná soutěž-výzva pro juniory, kronika, články do kojeckého zpravodaje a podobné i jiné členské záležitosti ..... ?  

 

Hodně zdaru

jareK

OPRAVA - DOPLNĚNÍ        

... co se týče toho pátku 12. 12. 2008 , tak jsme se asi špatně pochopili. V ten pátek bychom měli všichni oslavit společně osmdesátiny sokolovny (jako sídlo MěKS) veřejným programem - akademií, v kterém vystoupí všechny naše soubory - hanácká beseda - tanec, cantas - minikoncert, lucky while - tanec, hanácká scéna - premiéra a signál přispěje výstavou svých fotek a fotek sokolovna 1928 - 2008 ve vestibulu.
Potom by mělo proběnout takové společné volné přátelské popovídání s pohoštěním pro všechny současné členy souborů. jelikož nás bude cca 100 tak ne v pekle
H.S.
 
 
 

PS:        pro Vás tvůrci vzdálenější  - můžete-li - ozvěte se také nějak - třeba mailem, už jsme o sobě dlouho neslyšeli, Vaše práce neviděli a tekuté sliby nedopili ...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář